SHPËRNDAJE

Operatori Verizon gjatë një konferencë për shtyp dje në qytetin e New York-ut ka njoftuar për smartphone-in e ri dhe shumë të fuqishëm Motorola Droid Turbo, i cili vërtetë posedon karakteristika të larta.

Droid Turbo në vend të versionit të ri Android 5.0 Lollipop vjen me Android 4.4.4 Kitkat (i cili më siguri në të ardhmen mund të përditësohet), në brendësi të tij gjendet procesori Snapdragon 805 në 2.7GHz, 3GB RAM, memorien internet 32GB ose 64GB, ekranin 5.3-inç me rezolucion 2560 x 1440 pikselë (565ppi) dhe fuqinë e baterisë 3.900mAh. Kameren e pasme 21-megapikselë me mundësi incizimi në kualitetin 4k, kamerën frontale 2-megapikselë, dhe lidhjen WiFi dual-band 802.11 a/b/g/n/ac.

Operatori Verizon shitjen e smartphone-it Droid Turbo nëpërmes internet-it dhe dyqaneve të tyre do të filloj nga dita e nesërme 30 Tetor. Çmimet e këtij modeli janë dhënë sipas kontratave 2 vjeçare dhe gjithashtu sipas madhësisë se memories së brendshme.

Ende nuk është dhënë asnjë informatë se kur do të fillojnë shitjet e këtij smartphone-i pa kontratë dhe sa do të jetë çmimi i plotë i tij. /ameble