SHPËRNDAJE

Nëse jeni në mëdyshje se cilin nga smartphone-t të bleni atëherë shikojeni videon në vijim në të cilen kemi publikuar shpaketimin e smartphone-it HTC Butterfly. Kohë më parë ne kemi shkruar rreth kësaj pajisje të mrekullueshme që për tregun ndërkombëtar quhet HTC Butterfly kurse i njëjti është në dispozicion në SHBA mirëpo me emër si HTC Droid DNA, ndoshta për disa kjo mund të jetë hera e parë që njoftohen me ketë pajisje ngase HTC ka lansuar disa produkte kohëve të fundit.

Si në shumicën e pajisjeve tjera elektronike, edhe në paketimin e HTC Butterfly gjendet: smartphone-i HTC Butterfly, mbushësi i baterisë, kabllo për lidhjen e pajisjes me portën USB të kompjuterit, kufjet (ndëgjojset) si dhe udhëzuesi i përdorimit të smartphone-it. Mbushësi i baterisë është me sistemin anglez mirëpo në dyqan ofrohet më konvertues standard.
Në videon e prezantuar më poshtë, mund të shihni të gjitha këto:

[youtube id=”xFAawzlgHSw” width=”600″ height=”350″]

Ky smartphone është sponzoruar nga dyqani F-Mobile nga Prishtina, i cili ofron 2 vite garancion për ketë pajisje.

Specifikat e plota të HTC Butterfly janë:

Dizajni:

 • Lloji i pajisjes: Smartphone
 • Sistemi operativ: Android (4.1.1)
 • Dimensionet: 5.63 x2.78 x0.36 inç apo 143 x 70.5 x 9.08mm
 • Pesha: 140 gram

Ekrani:

 • Madhësia fizike: 5 inç
 • Rezolucioni: 1080 x 1920 pikselë
 • Densiteti i pikselëve:  441 dpi
 • Teknologjia e ekranit: S-LCD 3
 • Ngjyrat: 16 77 216
 • Touchscreen: Multi-touch
 • Te dhëna tjera: Senzori i dritës, senzori i ndjeshmërisë së afërsisë, rezistent ndaj gërvishtjeve

Bateria:

 • Kohë bisede përmes (3G): 16 orë, në shfrytezim normal bacteria e HTC butterfly jeton deri ne 45 orë
 • Kapaciteti: 2020 mAh
 • Mundësi për mbushje Wireless: JO

Hardueri:

 • Sistemi i Qip-it: Qualcomm Snapdragon S4 Pro AP8064
 • Procesori: Quad core, 1500 MHz, Krait
 • Procesori i grafikës: Adreno 320
 • Ram memorie: 2048MB RAM
 • Hapësirë: 16 GB hapësirë e integruar, mundësi për SD-kartë microSD, microSDHC, microSDXC deri në 32 GB

Kamera:

 • Kamera e pasme: 8 megapikselë
 • Flash: LED
 • Të dhëna tjera: Auto focus, Fokus në prekje, stabilizues te imazhit, HDR incizim
 • Camcorder: 1920×1080 (1080p HD)
 • Kamera frontale: 2.1 megapikselë

Internet dhe Multimedia:

 • Chrome, YouTube, Picasa, etj.
 • Zërimi: Earpiece Loudspeaker

Teknologjia:

 • GSM: 850, 900, 1800, 1900 MHz
 • UMITS: 850, 900, 1900, 2100 MHz
 • CDMA:850 MHz, 1900 MHz
 • Data:  LTE Cat3 Downlink 100 Mbit/s, LTE Cat3/4 Uplink 50 Mbit/s, HSDPA+ (4G) 42.2 Mbit/s, HSUPA 5.76 Mbit/s, UMTS, EDGE, GPRS
 • Pozicionimi: GPS, A-GPS, Glonass
 • Navigacion: PO
SHPËRNDAJE