SHPËRNDAJE

Siç kemi njoftuar disa ditë më parë, Apple ka filluar me shitjen e dy modeleve të reja, iPhone 5S dhe iPhone 5C dhe duke iu falënderuar dyqanit F-Mobile nga Prishtina, sot kemi arritur të përgadisim video shpaketimin e iPhone 5C.

Si gjithnjë, edhe kësaj radhe, Apple ka bërë një inovacion në paketimin e modelit të ri. Nëse jeni kureshtar ta dini se si duket paketimi i ri, si dhe çfarë vjen në paketimin e iPhone 5C, shikoni me poshtë video shpaketimin si dhe karakteristikat e plota e këtij modeli:

[youtube id=”3KFZtQhuaGE” width=”600″ height=”350″]

Specifikat e plota të iPhone 5C janë:

Dizajni
Sistemi Operativ iOS 7
Dimensionet 124.4 x 59.2 x 8.97 mm
Pesha 132 g
Ngjyra Bardhë, kaltër, gjelbërt, verdhë, rozë
Ekrani
Madhësia (inç) 4.0
Rezolucioni (pikselë) 640 x 1136
Densiteti (ppi) 326
Teknologjia LED-backlit IPS LCD
Touchscreen (me prekje) Po, Kapacitiv, Multi-touch
Harduer
Lloji i procesorit Apple A6
Procesori 2-bërthamor 1.3 GHz
RAM (GB) 1 GB
Hapësira e brendshme 16/32 GB
Mundësia për SD-kartë Jo
Kamera
Kamera frontale 1.2 Megapikselë
Kamera e pasme 8 Megapikselë
Flash LED
Video incizimi 1920×1080 (1080p HD) (30 fps)
Lidhjet
SIM Nano
Teknologjia e komunikimit LTE Cat3 Downlink 100 Mbit/s, LTE Cat3/4 Uplink 50 Mbit/s, HSDPA+ (4G) 42.2 Mbit/s, HSUPA 5.76 Mbit/s, UMTS, EDGE, GPRS
Bluetooth 4.0
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, n 5GHz
USB USB 2.0
HDMI Jo
Radio Jo
Konektori i kufjeve 3.5mm
Konektori i mbushësit i posaçëm
Pozicionimi/Navigacion GPS, A-GPS, Glonass, Cell ID, Wi-Fi positioning / Turn-by-turn navigation
Bateria
Kapaciteti 1510 mAh
Lloji i baterisë Li-Po
Çmontuese Jo
Çmimi 549 €F-Mobile (nga momenti që po shkruajm)

SHPËRNDAJE