SHPËRNDAJE

Nëse keni vendosur për të blerë smartphone-in më të ri Galaxy S4 nga Samsung, dhe jeni kureshtar ta dini se si duket dhe se çfarë vjen në paketimin e tij, sot kemi bërë video shpaketimin e kësaj pajisje.

Si në shumicën e pajisjeve tjera elektronike, edhe në paketimin e Samsung Galaxy S4 gjenden: smartphone-i Samsung Galaxy S4, bateria, mbushësi i baterisë, kabllo për lidhjen e pajisjes me portën USB të kompjuterit, kufjet (ndëgjojset) si dhe udhëzuesi i përdorimit të smartphone-it.

Në videon e prezantuar më poshtë, mund të shihni të gjitha këto gjëra:

[youtube id=”lLiIbnXeXKc” width=”600″ height=”350″]

Ky smartphone është sponzoruar nga dyqani F-Mobile nga Prishtina, i cili ofron 2 vite garancion për ketë pajisje.

Specifikat e plota të Samsung Galaxy S4 janë:

Dizajni:

 • Lloji i pajisjes: Smartphone
 • Sistemi operativ: Android (4.2.2)
 • Dimensionet: 5.38 x2.75 x0.31 inç apo 136.6 x 69.8 x 7.9 mm
 • Pesha: 130 gram
 • Materiali: Polikarbon

Ekrani:

 • Madhësia fizike: 5 inç
 • Rezolucioni: 1080 x 1920 pikselë
 • Densiteti i pikselëve:  441 dpi
 • Teknologjia e ekranit: Super Amoled
 • Ngjyrat: 16 77 216
 • Touchscreen: Multi-touch
 • Te dhëna tjera: Senzori i dritës, senzori i ndjeshmërisë së afërsisë, rezistent ndaj gërvishtjeve

Bateria:

 • Kohë bisede përmes (3G): 17 orë
 • Kohë stand-by: 15.4 ditë(370 ore) në 3G, 13.3 dite(320) në 4G
 • Kapaciteti: 2600 mAh
 • Mundësi për mbushje Wireless: PO

Hardueri:

 • Sistemi i Qip-it: Qualcomm Snapdragon 600 APQ8064T
 • Procesori: Quad core, 1900 MHz, Krait 300
 • Procesori i grafikës: Adreno 320
 • Ram memorie: 2048MB RAM
 • Hapësirë: 16 GB hapësirë e integruar, mundësi për SD-kartë microSD, microSDHC, microSDXC deri në 64 GB

Kamera:

 • Kamera e pasme: 13 megapikselë
 • Flash: PO
 • Të dhëna tjera: Auto focus, Fokus në prekje, stabilizues te imazhit, HDR incizim
 • Camcorder: 1920×1080 (1080p HD) (30 fps)
 • Kamera frontale: 2 megapikselë

Internet dhe Multimedia:

 • Chrome, YouTube, Picasa, etj.
 • Zërimi: Earpiece Loudspeaker

Teknologjia:

 • GSM: 850, 900, 1800, 1900 MHz
 • UMITS: 850, 900, 1900, 2100 MHz
 • LTE: 800 MHz, 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz, 2600 MHz
 • Data:  LTE Cat3 Downlink 100 Mbit/s, LTE Cat3/4 Uplink 50 Mbit/s, HSDPA+ (4G) 42.2 Mbit/s, HSUPA 5.76 Mbit/s, UMTS, EDGE, GPRS
 • Pozicionimi: GPS, A-GPS, Glonass
 • Navigacion: PO |ameble|