SHPËRNDAJE

Vodafone Tab Prime 6Vodafone si duket ka vendosur të sponsorizoj një numër të pajisjeve të reja ku ketë e konfirmon edhe lansimi i një tableti të ri Tab Prime 6.

Tab Prime 6 vjen me ekran të plotë HD 9.6-inç i cili ofron një rezolucion prej 1280 x 720 pikselëve dhe pajisja është e përkrahur nga procesori 4-bërthamor me shpejtësi 1.2GHz.

Karakteristikat e tjera të Tab Prime 6 përfshijnë 1GB RAM memorie, 16GB hapësirë të brendshme e cila nëpërmjet kartelës microSD mund të rritet deri në 32GB, bateria 4.600 mAh, kamera frontale 2 megapikselë, kamera kryesore 5 megapikselë, përkrahja e teknologjive 4G LTE, WiFi dhe Bluetooth 4.1 si dhe pajisja vjen me versionin e fundit nga Android, 5.0 Lollipop.

Tableti Tab Prime 6 nga Vodafone posedon çmimin rreth 150 funta pa kontratë, ndërsa me marrëveshje mujore me Vodafone kjo pajisje mund të merret për vetëm 17 funta në muaj. /ameble

SHPËRNDAJE