SHPËRNDAJE

Kompania Xiaomi ka festuar ditëlindjen e saj të pestë këtë javë, duke lansuar jo vetëm një por disa produkte të reja.

Smartphone i ri i quajtur Redmi 2a, posedon ekranin 4.7-inch 720p, baterinë 2.200mAh, procesorin 4-bërthamor Cortex A7, kamera e pasme 8-megapikselë, ajo frontale 2-megapikselë, 1GB RAM si dhe 8GB hapësirë të brendshme për ruajtjen e të dhënave. Ky smartphone kushton afërsisht 96$. Kompania gjithashtu ka njoftuar për një version tjetër me ngjyrë rozë të Mi Note, i cili kushton ​​400$ dhe i cili shitet me baterinë power brick.

Xiaomi ka lansuar edhe një TV 55-inç Mi TV, ku vjen me rezolucion 4K, me çmim rreth 806$ dhe posedon Bluetooth subwoofer dhe soundbar speaker. Ky model është i hollë ngjashëm si modeli i tyre i mëparshëm 49-inç më vetëm 15.2mm. /ameble

SHPËRNDAJE