SHPËRNDAJE

Amazon sapo njoftoi se tableti 8.9 inç Kindle Fire HD nga tani është në dispozicion në shumë tregje duke përfshirë Britaninë e Madhe, Gjermanin, Francën, Italinë, Spanjën dhe Japoninë. Së bashku me njoftimin për disponueshmërinë e tabletit Kindle Fire HD 8.9 , Amazon ka konfirmuar edhe uljen e çmimit të këtij versioni.

Version i tabletit me Wi-Fi nga tani do të kushtojë vetëm 269 $, ndërsa versioni LTE 4G + Wi-Fi do të kushtojë 399 $.

Kindle Fire HD 8.9 ka një ekran 8.9-inch HD me rezolucion 1920 x 1200 pixel, 16 GB ose 32 GB hapësirë të brendshme, procesor dual core 1.5 GHz, 1 GB RAM memorie, dhe është produkti më i shitur në Amazon në mbarë botën që nga momenti i lansimit të tij. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE