SHPËRNDAJE

Kompania kineze ZTE është duke punuar në një smartphone të ri që thuhet se do të përdorë sistemin operativ Mozilla Firefox, dhe po mendojnë qe ketë pajisje ta lansojn në Evropë gjatë këtij viti, sipas detajeve të zbuluara nga kryeshefi ekzekutiv i ZTE-së Cheng Lixin.

ZTE me sa duket janë në bisedime me një numër transportuesish evropian të celularëve të fillojnë me smartphone-in me SI Mozilla Firefox, dhe me pastaj kjo pajisje mund të shitet gjithashtu edhe në SHBA. Ende nuk kemi ndonjë hollësi për harduerin e këtij smartphone-i nga ZTE. |ameble.com| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE