SHPËRNDAJE

Gjigant kinez Huawei, lansoi një Android smartphone të ri Honor 3C Play, një model i rangut më të ulet dhe më i lirë se modeli aktual Huawei Honor 3C.

Huawei Honor 3C Play

Huawei Honor 3C Play përmban një ekran IPS 5 inç me rezolucion të plotë i përkrahur nga një procesor 4-bërthamor Cortex-A7 me shpejtësi prej 1.3GHz, 1GB RAM memorie, 16GB hapësirë të brendshme e cila mund të rritet, 8 megapikselë kamerën kryesore, 2 megapikselë kamerën frontale dhe përkrahë vendosjen e dy SIM kartelave.

Çmimi i smartphone-in Honor 3C Play nga Huawei pritet të jetë rreth 72 €. /ameble

SHPËRNDAJE