SHPËRNDAJE

motomaxxMotorola ka prezantuar modelin Moto Maxx i cili është identik me modelin ndërkombëtar Verizon Droid Turbo.

Moto Maxx vjen me ekranin QHD 5 inç me rezolucion prej 2560 x 1440 pikselë me dendësi prej 565 ppi dhe ka të instaluar versionin Android 4.4.4 KitKat.

Modeli Moto Maxx ka të integruar procesorin 4-bërthamor 2.7 GHz nga Snapdragon 805, 3GB RAM memorie, 64GB hapësirë të brendshme, 2 megapikselë kamerën frontale, 21 megapikselë kamerën kryesore me mundësi incizimi 4K si dhe një bateri të fuqisë prej 3,900 mAh.

Motorola ka njoftuar se modeli Moto Maxx do të dal në shitje që nga sot në Brazil ndërsa në Meksikë nga mesi i nëntorit. Momentalisht ky model nuk do të jetë në dispozicion në nivelin global. /ameble

SHPËRNDAJE