SHPËRNDAJE

MSI S100MSI ka shtuar edhe një model të ri i koduar me emrin MSI S100 i cili vjen me platformën nga Microsoft Windows 8.1.

Modeli MSI S100 vjen me një ekran IPS 10 inç me rezolucion prej 1280 x 800 pikselëve i përkrahur nga procesori 4-bërthamor Intel Atom Bay, 2GB RAM, 64GB hapësirë të brendshme dhe një bateri të fuqisë prej 7,500 mAh.

Karakteristika të tjera të MSI S100 përfshijnë përkrahja e teknologjive Bluetooth 4.0, WiFi 802.11n, rritja e hapësirës së brendshme nëpërmjet microSD portës, mini HDMI dalje dhe kamera e dyfishtë frontale 2 Megapiskel.

Deri më tani nuk ka informata për çmimin e modelit të ri MSI S100. /ameble

SHPËRNDAJE