SHPËRNDAJE

Oppo ka shtuar edhe një Android smartphone në vargun e pajisjeve të saja i cili që nga java e ardhshme do të lansohet në Malajzi me çmimi prej 190$.

Oppo Neo 5 Smartphone 2

Oppo Neo 5 vjen me një ekran 4.5 inç me rezolucion prej 854 x 480 piksela me denstitet prej 218 PPI dhe është i përkrahur nga një procesor 4-berthamor Qualcomm Snapdragon 400 me shpejtësi prej 1.2GHz, 1GB RAM memorie, 4GB hapësirë të brendshme e cila mund të rritet nëpërmjet microSD kartelës, kamerën kryesore 5 megapiksel dhe një bateri 1,900 mAh.

Oppo Neo 5 do të lansohet në Malajzi javën e ardhshme, ndërsa momentalisht nuk ka informata për lansimin në tregun e SHBA-ve dhe tregun e Evropës. /ameble

SHPËRNDAJE