SHPËRNDAJE

Samsung Kina njoftoi se dy modelet e reja Galaxy On5 dhe Galaxy On7 nga tani do të janë në dispozicion në tregun e Kinës. Të dy modele të reja i takojnë rangut të mesëm të pajisjeve të karakterizuara me një dizajn atraktiv.

Samsung Galaxy On5 and Samsung Galaxy On7

Sa i përket karakteristikave harduerike, Samsung Galaxy On5 vjen me ekranin TFT 5 inç i cili ofron një rezolucion prej 720 x 1280 pikselëve me densitet prej 288ppi për pikselë. Ka të integruar procesorin Exynos 3475 katër bërthamor Cortex-A7 me shpejtësi prej 1.3GHz, kartelën grafike Mali-T720 GPU, 1.5GB RAM memorie, 8GB hapësirë të brendshme, e cila mund të zgjerohet nëpërmjet microSD kartelës edhe për 128GB të tjera. Samsung Galaxy On5 ka të integruar kamerën kryesore 8 megapikselë dhe atë frontalen 5 megapikselë si dhe vjen me versionin e sistemit Android 5.1 (Lollipop).

Modeli Samsung Galaxy On7 vjen me ekranin më të madh, 5.5 inç i cili ofron një rezolucion prej 720 x 1280 pikselëve me densitet prej 267ppi për pikselë.  Ka të integruar procesorin me katër bërthama Cortex-A53 me shpejtësi 1.2GHz, 1.5GB RAM memorie dhe 8GB hapësirë të brendshme, e cila mund të zgjerohet nëpërmjet microSD kartelës edhe për 128GB të tjera. Samsung Galaxy On7 vjen me kamerën kryesore 13 megapikselë dhe atë frontalen 5 megapikselë.

Të dyja modelet, Samsung Galaxy On5 dhe Samsung Galaxy On7 do të jenë në dispozicion në dy ngjyra, të bardhen dhe atë të zezën me një çmim rreth 150$ për modelin Galaxy On5 dhe rreth 200$ për modelin Galaxy On7. \ameble