SHPËRNDAJE

HTC Desire 300Kompania HTC tani më ka zyrtarizuar smartphone-in e ri HTC Desire 300. Desire 300 nga HTC është smartphone që karakterizohet me një ekran të gjerë 4.3 inç me rezolucion prej 480 x 800 pikësela, procesor 2 bërthamorë 1 GHz dhe kamerë  të pasme 5 megapikselë.

HTC Desire 300 ka të integruar RAM memorien 512 MB si dhe hapësirën e brendshme 4 GB e cila mund të zgjerohet nëpërmjet kartelës microSD deri në 64GB dhe vjen me platformën Android.

Duke u bazuar në specifika të lartë përmendura mund të konkludohet se modeli HTC Desire 300 i takon një rangu të mesëm të smartphone-ve dhe pritet të lansohet në treg në Tetor të 2013. |ameble|

SHPËRNDAJE