SHPËRNDAJE

Janë bërë disa muaj që kur HTC patë lansuar versionin X një nga smartphone-t e tyre më të mirë, kurse tani me HTC One X + (plus) kompania shpreson se mund të del përsëri në krye të listës për smartphone.

Sot është prezantuar HTC One X +,  siq duket dizajni i jashtëm i kësaj pajisje është identik me One X, megjithëse ka një mbështjellës të ri mat, ngjyrë të zezë dhe disa detaje te kuqe. One X + posedon gjithashtu ndryshime në brendësi, përmirësimi i procesorit me 1.7GHz quadcore NVIDIA Tegra 3 AP37, baterinë 2.100 mAh, kamera prapa 8 megapixel, kurse kamera frontale 1.6 megapixel, ky model ofron dy versione me kapacitet 32 dhe 64Gb dhe softuerin do ta ketë Jelly Bean. HTC One X + do të dalë ne treg nga Tetori. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE