SHPËRNDAJE

Siç është paralajmëtar më herët, sot është mbajtur konferenca për shtyp nga HTC dhe është zytrarizuar pajisja më e re HTC One.  Me këtë prononcim zyrtar përmbyllen edhe thashethemet rreth emërtimit të këtij smartphone-i për të cilin është spekuluar se do të quhet HTC M7.

Me çfarë karakteristika veçohet ky smartphone, mund të informoheni më poshtë:

  • Sistemi Operativ: Android (4.1.2) Sense 5.0 UI
  • Ekrani: 4.7 inç Full HD 1080p
  • Procesori: 1.7 Ghz quad core Qualcomm Snapdragon 600
  • HTC UltraPixel Kamera 4 megapixels
  • 32GB ose 64GB hapësirë të brendshme
  • RAM: 2GB

HTC One pritet të lansohet në treg nga muaji Mars.

Për ata që nuk kanë pasur mundësi ta shohin ketë ngjarje drejtpërdrejt mund ta shohin reprizën në videon e më poshtme. |ameble|

[youtube id=”n5HM8MHkL3c” width=”600″ height=”350″] [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE