SHPËRNDAJE

Huawei Ascend P7 është pajisja e re e prodhuar dhe dizajnuar nga Huawei me ekran të plotë 5 inç dhe rezolucion 1920 x 1080 pikesla.

Huawei Ascend P7 është i përkrahur nga procesori 4-bërthamor 1.8 GHz dhe vjen me 2 GB RAM memorie dhe 16 GB hapësirë të brendshme e cila mund të zgjerohet nëpërmjet SD kartelës deri në 32 GB.

[youtube id=”NwFweoUGUPI” width=”600″ height=”350″]

Sikurse shumica e smartphone-ve, edhe kjo pajisje ka dy kamera, atë frontalen 8 megapikselë dhe të pasmen 13 megapikselë. Huawei Ascend P7 vjen me sistemin Android 4.4 Kit Kat, i përkrahur nga një bateri e fuqishme prej 2,500 mAh.

Lansimi i modelit Ascend P7 nga Huawei pritet të bëhet nga muaji Qershor me çmim prej 450 €. /ameble

SHPËRNDAJE