SHPËRNDAJE

Pas zyrtarizimit të Lenovo Vibe X në IFA 2013, kompania tani më ka shtuar edhe një anëtar të dytë në familjen Vibe i quajtur Vibe Z.

Lenovo Vibe Z karakterizohet me një ekran 5.5 inç me rezolucion të plotë 1080p, procesorin 2.2 GHz nga Qualcomm Snapdragon gojuku 800,  2 GB RAM dhe ka të instaluar sistemin operativ Android 4.2.2 Jelly Bean.

Lenovo Vibe Z

Në pjesën e pasme, ka një kamerë 13 Megapikëselë me LED flash, e cila është e ngjashme me atë të modelit Lenovo Vibe X, ndërsa në pjesën fronatle është integruar kamera 5 Megapikëselë.

Lenovo ka njoftuar se janë duke u përgatitur për të përditësuar pajisjen në Android 4.4 Kitkat në të ardhmen. Çmimi si dhe lansimi i modelit Vibe Z nga Lenovo ende nuk janë njoftuar. |ameble|

SHPËRNDAJE