SHPËRNDAJE

Dje kemi bërë njoftimin se smartphone-i Motorola Moto E është listuar në një ueb faqe braziliane për shitje online edhe pse ky i fundit ende nuk ishte zyrtarizuar si pajisje e re nga Motorola.

Por sot, kompania Motorola bëri edhe njoftimin zyrtar për modelin e ri Motorola Moto E duke e promovuar ate nëpërmjet një video e paraqitur më poshtë.

Janë konfirmuar edhe specifikat për modelin Moto E duke përfshi ekranin 4.3-inç, kamerën 5 megapikselë, memorien e brendshme 4GB me mundësi zgjerimi nëpërmjet microSD kartelës, 1GB RAM dhe procesorin Qualcomm 1.2GHz. Motorola Moto E vjen me versionin e fudnit nga Android 4.4 Kitkat.

Ky model pritet të jetë në dispozicion që nga sot në Britaninë e Madhe, Brazil, Indi, Spanjë dhe Kanada për vetëm 117 $. /ameble

SHPËRNDAJE