SHPËRNDAJE

Honor kanë njoftuar për lansimin e smartphone-it të tyre të fundit, Honor 8 Pro i cili vjen me ekran 5.7 inç dhe rezolucion prej 2560 x 1440 pikselëve qHD.

Honor 8 Pro përbrenda posedon procesorin 8-bërthamor Kirin 960, vjen me 6GB RAM dhe 64GB hapësirë për të dhëna. Në front është i pajisur me një kamerë 12 megapikselë për selfie kurse në pjesën e prapme të pajisjes një tjetër kamerë 12 megapikselë me lente të dyfishtë.

Honor 8 Pro do të fillojë me shitjet në Britani të Madhe me çmim për 474 funta (555 euro) dhe mund të para-porositet që nga dita e sotme. Për me shumë detajte rreth këtij smartphone-i kliko këtu. /ameble

SHPËRNDAJE