SHPËRNDAJE

Xolo prezantoi smartphone-in e ri Xolo Q1010i, një pajisje e rangut të mesëm.

Xolo Q1010i është edhe një pajisje tjetër Android me versionin 4.2 Jelly Bean i cili karakterizohet me ekranin IPS 5.5 inç, me rezolucion 1280 x 720 piksela i përkrahur nga procesori 4-bërthamor 1.3 GHz nga Media Tek, 1 GB RAM memorie si dhe 8 GB hapësirë të brendshme e cila mund të rritet deri në 32 GB nëpërmjet microSD kartele, si dhe ka të integruar kamerën kryesore 8 megapikësel dhe atë frontalen 2 megapikësel.

[youtube id=”PmSLhZGjbsU” width=”600″ height=”350″]

Ky model pritet të lanoshet në treg në fund të këtij muaji me çmim prej 225 $. /ameble

SHPËRNDAJE