SHPËRNDAJE

Xolo sot njoftoi për phablet-in e ri Q2000, një phablet i rangut të mesëm. Phablet-it Xolo Q2000 është edhe një pajisje tjetër Android i cili pritet të ketë të integruar versionin 4.2 Jelly Bean. Ky model karakterizohet me ekranin i cili është i madhësisë 5.5 inç, me procesorin 4-bërthamorë 1.2 GHz nga Media Tek, 1 GB RAM memorie si dhe 8 GB hapësirë të brendshme e cila mund të rritet deri në 64 GB nëpërmjet microSD kartelës.

Xolo Q2000 - ameble

Kamera kryesore është 13 Megapikësela me LED flash e shoqëruar me disa funksione sikurse detiektimi i fytyrës, funksioni i panoramës vertikale dhe horizontale, etj.

Xolo Q2000 do të ketë çmimin prej 240 $. |ameble|

SHPËRNDAJE